28 червня наша країна відзначає День Конституції. 1996 року в Україні було прийнято Основний Закон держави. Цей акт закріпив незалежність українського народу, зробив його справжнім володарем суверенітету. З нагоди цього державного свята  напередодні у Чемеровецькій центральній бібліотеці для дітей з допомогою платформи ZOOM проведено правовий зріз : «Конституція – ключ до успіху країни» за участі начальника відділу «Чемеровецького  бюро правової допомоги» Катерини Помазової та юних користувачів бібліотек Чемеровеччини.

24 червня - Міжнародний день феї. Ці чарівні істоти мають надприродною силою: вони можуть як покарати неугодного їм людину, так і обдарувати вподобаного героя всілякими благами. Добра і великодушна фея-хрещена з «Попелюшки», ревнива і підступна Дінь-Дінь з «Пітера Пена», могутня Моргана з переказів про Короля Артура - ці фольклорні персонажі добре знайомі нам з самого дитинства, скільки цікавих історій з ними пов'язано! Перекази про маленьких чарівниць є в багатьох країнах, проте жителі Британських островів і Франції поважають їх особливо. У чарівних історіях феї постають в образі крихітних витончених жінок, часто з маленькими крильцями, чиїм улюбленим кольором вважається зелений. Сьогодні в стінах Чемеровецької центральної бібліотек  для дітей користувачів з дивовижним світом фей знайомила чарівна принцеса Софія.

Народознавча - рапсодія: "Масляна до нас іде, тепло й смаколики несе"

Народознавча - рапсодія: "Масляна до нас іде, тепло й смаколики несе" для дівчаток з 2 – Б класу принесла море позитиву як для дітей так і для бібліотекарів. Під час заходу читачі отримали інформацію, яка їх дуже зацікавила, про традиції святкування Масляної нашими предками в кожен день тижня, адже ці дійства були дуже цікавими та загадковими. Також діти познайомились з традиціями святкування цього свята не тільки в Україні, а і в інших країнах та головне дівчатка мали змогу попрактикуватися в приготуванні головної страва на Масляну — млинців.

ІІ – етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія-2020»

26 лютого в приміщенні Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей відбувся ІІ – етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія-2020» під час, якого шляхом рейтингового оцінювання етапів було визначенно кращих читачів Чемровеччини, які представлятимуть край під час обласного етапу конкурсу, переможцями стали Пахно Денис користувач Кугаєвецькох сільської бібліотеки та Верхола Софія користувачка Кутковецької сільської бібліотеки. Після кількох місяців читання книг з української та зарубіжної літератури, дітей переповнювали емоції, переживання, в голові було безліч думок, здогадок, образів. І, звичайно, хотілося поділитися своїми враженнями, розповісти всім про ці книжки, порекомендувати знайомим. Тому, вони заохочували інших до читання в соцмережах, а ще вели читацькі щоденники в яких замальовували найяскравіші епізоди та головний мессидж книги.

Літературний інтерактив: «Рідна, калинова, щира і чудова – все це наша мова»

Міжнародний день рідної мови щорічно гуртує навколо себе палких шанувальників, і коли, як не сьогодні нам хочеться сказати "Запашна, співуча, гнучка, милозвучна, сповнена музики і квіткових пахощів – скількома епітетами супроводяться визнання української мови... Той, хто зневажливо ставиться до рідної мови, не може й сам викликати поваги до себе". Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Отож і Чемеровецька центральна бібліотека для дітей не могла не долучитися до відзначення свята рідної мови та 21 лютого разом з учними 5 - А літературний інтерактив: «Рідна, калинова, щира і чудова – все це наша мова». У невимушеній , чудовій атмосфері всі учасники та учасниці продемонстрували не тільки знання рідної мови, але й логіку та акторську майстерність. Перевтілення, скрайбінг, створення реалістичних історій за набором непоєднуваних на перший погляд карток – це лише частина сьогоднішнього заходу. Щиро вітаємо учасників і бажаємо їм надалі успішно опановувати рідну українську мову!

Толока гідності: « Від майдану Січі до Майдану – реформ»

Небесна Сотня – то в серцях вогонь.

Він гаряче палав за Україну.

Віднині тихим співом заспокой

Ти, земле рідная, свою дитину.

Іх в мирі, Господи, прийми до себе

І шлях високий Боже, освяти.

За чисті душі, що злетіли в небо,

Небесній Сотні шана й молитви.

 

20 лютого в Україні є днем річниці найстрашніших днів Майдану. Цей день, 20 лютого 2014 року навіки увійшов в історію України як день кровопролиття, день, коли у столиці країни в центрі Європи було застосовано вогнепальну зброю проти мирного населення, яке вимагало змін. Цей день став останнім у житті близько сотні українців, які віддали своє життя за нове майбутнє для своєї країни. Небесна Сотня – це наш біль і наша гордість, це наші сльози і вдячність . З нагоди цих подій у Чемеровецькій центральній бібліотеці для дітей проведено толоку гідності: « Від майдану Січі до Майдану – реформ» для учнів 4-В класу Чемеровецького НВК√1 "ЗОШ І-ІІІ ст., ліцей та МНВК". Разом діти та бібліотекарі згадали хронологію подій, що відбувалися на Майдані Незалежності в Києві. Згадали поіменно всіх Героїв Небесної Сотні, переглянули відеосюжети про трагічні події Майдану, хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих.

Романтик - місія: " Зберегти кохання:mission posible@"

День Святого Валентина ще зовсім юне свято і відзначаємо ми його не так давно, але за недовгий період часу загадкове свято стало для українців улюбленим. Воно має давню історію, свої традиції і правила, яких багато хто намагається дотримуватися. В першу чергу - закохані. Але святкувати його можна і потрібно не тільки тим, у кого є друга половинка. 14 лютого стосується всіх, хто вірить в світле і щире почуття. З цієї нагоди напередодні свята Чемеровецька центральна бібліотека для дітей організувала для своїх користувачів учнів 6-В класу Чемеровецького НВК №1 "ЗОШ І-ІІІ ст. ліцей та МНВК  романтик - місія: " Зберегти кохання:mission posible@".

Відео-скрипт: «Чужиною забрані долі»

«Цей одвічний біль — Афганістан»

Минають дні, ідуть роки.

Життя листки перегортає.

А біль Афгану — навіки,

В душі чомусь не замовкає.

Поставте скибку хліба на стакан.

І голови схиліть в скорботі вічній,

За тих, кого убив Афганістан,

Чиї він душі зранив і скалічив…

 

Не одним сивим пасмом закосичена ця дата — 15 лютого. День, коли в далекому 1989 році закінчилась для народів колишнього Радянського Союзу десятирічна війни в Афганістані. Посивіли до строку юні наречені і молоді дружини, чекання вибілило скроні батьків і коси матерів. І, здається, навіки крейдяний пил і пісок осіли на молодих чубах воїнів-інтернаціоналістів. «Чужиною забрані долі»… Саме під такою назвою 12 лютого в Чемеровецькій центральній бібліотеці для дітей було проведено відео-скрипт, присвячений 31-й річниці виведення військ з Афганістану.

Book-ТОП доріжка "2020 хвилин на хвилі читання"

Book-ТОП доріжка "2020 хвилин на хвилі читання". Українські книги, які сьогодні очолюють рейтинги популярності більшість з книг під пера нового покоління письменників, які пишуть про молодь і для молоді, багато гідних перекладів творів світової літератури, саме на них зосереджена наша виставка літератури, для юного покоління.

Методичний універ: «Дитяча бібліотека на службі в дітей: можливості розвитку, освіти та спілкування»

Сучасні технології, трендові форми роботи, актуальні конкурси, доступні ресурси для самоосвіти як засіб розширення інформаційного простору юного користувача бібліотеки та засоби саморозвитку для бібліотекарів» – саме про такі акценти йшла мова під час методичного універу: «Дитяча бібліотека на службі в дітей: можливості розвитку, освіти та спілкування»..Також, план та підтеми заплановані до розгляду , було сформовано так , щоб як найширше розкрити питання, які цікавлять сьогодні бібліотекарів: робота бібліотечних установ в умовах впровадження в бібліотечні процеси сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, бібліографічний опис та особливості впровадження УДК, автоматизація бібліотечних процесів, провідні теми і жанри сучасної української та зарубіжної літератури тощо.

Книжковий сад «Його захоплення – писати дітям»

Пірнути у світ захоплююючих пригод – це найцікавіша та найекстримальніша справа, особливо, коли ви діти і зробили перші кроки у знайомстві з творчістю геніального українського дитячого письменника Всеволода Нестайка. Хто не знає цього сонячного українського письменника? Його твори добрі, світлі, з неповторними життєвими кумедностями, а подекуди з цікавими фантастичними елементами. Вони сповнені дитячої щирості та мудрості, вони – про важливе в усі часи – дружбу, добро, любов. Книжками Нестайка, написаними в дуже різних жанрах, зачитується вже не одне покоління читачів. Саме сьогодні в день відзначення 90 –річчя від дня народження автора Чемеровецька центральна бібліотека для дітей зібрала своїх юних читачів учнів 4-Б класу для ознайомлення дітвори з книжковим садом «Його захоплення – писати дітям» та цікавого в віртуальному форматі транспортували юних користувачів у сонячний світ Нестайка з допомогою конкурсів та вікторин по біографії та творчсті автора. Під час заходу діти змогли насолодитися вільним спілкування, дружньою атмосферою та знайомством з чудовим світом Нестайкових персонажів.

Час героїчного занерення: «Навіки молоді – герої Крут»

Про честь юних героїв – та трагедію України говорили учні 4-В класу в стінах Чемеровецької центральної бібліотетеки для дітей під час героїчного занерення: «Навіки молоді – герої Крут» 29 січня в день пам'яті героїв Крут. Під час героїчного занурення юним читачам розповіли про бій, про його історичне та моральне значення. Славними рядками в книгу української історії вписано героїчний подвиг юнаків, що полягли за незалежність молодої Української Держави . Чудовим доповненням до заходу став перегляд відеоматеріалів, присвячених цим історичним подіям.

Вook-trevel: Голокост: пам'ять во спасіння»

Голокост – одна з найстрашніших трагедій, в котру затягли людство викривлені уявлення про переваги однієї раси над іншою. У скаліченому тілі горів вогонь незламного духу. Січень міясяць насичений важливими датами, які передували Україні суверенність та незалежність та на цьому тижні наших користувачів, а саме учнів 9-Б класу Чемеровецький НВК√1 "ЗОШ І-ІІІ ст., ліцей та МНВК", знову чекало занурення в історичне минуле під час book-trevel: Голокост: пам'ять во спасіння». Допоки жива людська пам’ять, трагедію Голокосту слід згадувати із соромом і жахом. Людство мусить не забувати про мільйони ні в чому не повинних євреїв і представників інших меншин, про чоловіків, жінок і дітей, яких було знищено варварськими методами, і віддавати їм належну шану. Хоча свідоцтва про Голокост неможливо читати без сліз і душевного болю, про це необхідно знати – хоча б для того, щоб уникнути подібного у майбутньому.

Історичний бриз : «У полоні великої сили»

В історії становлення незалежної України особливе місце займає 22 січня 1919 року, коли Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу. З нагоди цієї важливої історичної дати – 101 - річниці від часу проголошення на Софійській площі у Києві універсалу про об’єднання УНР та ЗУНР в Соборну Україну,  учні 9-А класу  Чемеровецький НВК√1 "ЗОШ І-ІІІ ст., ліцей та МНВК"  під час історичного бризу : «У полоні великої сили» поринули у вир подій , які стали для України чи не найважливішим періодом у становленні державності. Основною метою заходу стало виховання національної свiдомостi учнів, формування рис громадянина Української держави, поглиблення знань про історичний факт злуки українського народу, поглибленого вивчення історії та культурних надбань українського народу, виховання глибокої поваги та любові до Батьківщини.

Риси до портрета: «Слова самі піснями забринять»

Василю Симоненку доля відвела досить невеликий відрізок часу, на світі він прожив всього 28 років, але назавжди залишив безцінний внесок в українській літературі та душах людей. Для того, щоб ближче познайомитися з біографією та творчістю письменника та з нагоди відзначення 85 – річчя з дня народження українського поета, журналіста Василя Симоненка в одному з залів Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей розгорнуто вистаку-риси до портрета: «Слова самі піснями забринять». Дана викладка познайомить Вас з Симоненком поетом, патріотом, шевченківським лауреатом, борцем за свободу і демократію.

PressАкцент «Kinder vivat Малятку - 60»

PressАкцент «Kinder vivat Малятку - 60». Січень місяць багатий ювілярами на літературній ниві та думаю багато хто по справедливості віддасть основне місце в цьому календарі  дитячому журналу «Малятко», який в січні  відзначає своє 60 річчя! Адже «Малятко» був першим і єдиним радянським журналом для дітей, що видавався українською мовою і з плином років не втратив своєї популярності серед малечі.

Ганстерська вечірка «З передзвоном на поріг "МАФІЯ" ступає на поріг.

Ганстерська вечірка «З передзвоном на поріг «МАФІЯ* ступає в Новий рік» напередодні свят в стінах центральної бібліотеки для дітей, це щирі емоції, певний стиль та відповідна аура сміху та розваг! Віддавши перевагу цього року стилізації, ми перетворили захід в особливе свято, не схоже на інший. Неймовірно красиві, вишукані, юні стильні леді та джентельмени. Майже всі дотримались дрес-коду і це виглядало супер круто, ніби ти дійсно поринув в атмосферу 30-их років...Неймовірний настрій, запал, емоційна Мафія...просто мурашки по шкірі. Дівчатка отримали задоволення від перевтілення, а хлопчики — від можливості відчути себе в ролі безстрашних бандитів.

Фотозона «Хай Новий рік , Різдво Христове, Вам подарують дні казкові»

Новорічні свята пролетять для кожного з нас на одному диханні . Але спогади про них нам хотілося б зберегти якомога довше! І подвійно приємно, якщо цими спогадами можна поділитися з друзями! Напередодні новорічних свят на відділі обслуновування користувачів 5-9 класів Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей запрацювала фотозона «Хай Новий рік , Різдво Христове, Вам подарують дні казкові», де кожен може поринути у зимову казку разом з книгою та обрати собі цікаву книгу під настрій для читання у святкові дня. Будемо раді бачити всіх бажаючих.

Модуль пам’яті: « Про культурну спадщину з українським акцентом»

20 грудня в рамках проекту « Збереження культурної та історичної спадщини. Обмін Німеччина.», організовано модуль пам’яті: « Про культурну спадщину з українським акцентом». У неформальній, відкритій, інтерактивній формі учні 9 Б класу Чемеровецького НВК√1 "ЗОШ І-ІІІ ст., ліцей та МНВК" дискутували на тему збереження культурної спадщини в регіоні. Основна мета заходу– популяризувати серед молоді культурні обєкти місцнвого значення, історію, культуру і традиції нашого регіону. Сьогодні культурна спадщина Чемеровеччини стає дедалі популярнішою завдяки окремим особистостям та організаціям. Сьогодні ми шукаємо молодь, яка стане надалі носієм культури предків. Весь наш культурно – істоторичний спадок перебуває разом з ними, тому такі нечасті зустрічі є вкрай важливими, щоб молодь ділилася своїми думками нарахунок збереження надбань століть. Під час заходу молодь мала можливість створити свій міні – проект з збереження та реклами певного культурного об'єкта регіону. а це в свою чергу робота в команді, комунікація, обмін ідеями та основа для створення культурного продукту.

Фольк-фокус: "Святий Миколаю, вийди до Раю"

19 грудня 2019 р. в Чемеровецькій центральній бібліотеці для дітей пройшов захід з циклу «новорічний кейс», а саме : фольк-фокус: "Святий Миколаю, вийди до Раю" присвячений Дню святого Миколая для учнів 2-Б класу Чемеровецького НВК√1 "ЗОШ І-ІІІ ст., ліцей та МНВК". Під час заходу учні отримали інформацію про життя святого ,традицію святкування в Україні і світі. «Зимовий день Святого Миколая - одне із найбільш шанованих християнських свят . Це свято святкується набагато масштабніше ніж Новий рік. Святий Миколай завжди приходить вночі. Діти країн Європи, що бажають отримати подарунки біля дверей або під вікном , ставлять начищений черевик, а поруч з ним кладуть морквину або жмут сіна, щоб ослик Святого Миколая не пройшов мимо. Якщо в будинку є камін, то біля нього обов'язково вішається найбільший носок. За традицією у свято Святого Миколая діти отримують у подарунок солодощі, деякі дітлахи в передсвятковий вечір кладуть в черевик записочку, в якій пишуть, що їм хотілося 

Напередодні новорічних свят Чемеровецька центральна бібліотека яскравим мерехтінням вогників запрошує усіх бажаючих зробити яскраві фото на згадку та обрати книгу для створення святкового настрою.

Фолк-мандрівка: «Нічка зорі розсипає, всі читають Миколая»

Особливий ранок з особливими дітками! Миколаївський ранок для дітей , це моменти очікування, емоційного піднесенні, посмішок на обличчі та щирих почуттів. Саме так розпочався ранок для працівників Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей та вихованців Чемеровецького районного центру соціальної реабілітації дітей – інвалідів під час фолк-мандрівки: «Нічка зорі розсипає, всі читають Миколая». Перлинкою мандрівки став майстер клас з розпису імбирного печива під час,якого дітвора розписувала та створювала власні візерунки на заготовках у формі сніжинок, чобітків, будиночків та інших символів Нового року.

Фолк – travel party: «Ой на Андрія у дівчат велика надія»

Українське національне вбрання, традиційні страви, забави та позитивні емоції. Саме так учні чемеровецька молодь в в стінах центральної бібліотеки для дітей поринули в фолк – travel party: «Ой на Андрія у дівчат велика надія». Дівчата мали змогу спробувати на собі декілька видів ворожінь, дізнатися свою долю та все про свого судженого. Звісно, також дізнатися, хто з учасниць першою піде під вінець. У цей час хлопці затіввали найкаверніші збитки, заважаючи дівчатам та бешкетували, бо ж сьогодні можна.

Інтелектуальна гра - «Пізнаємо Європу за 60 хвилин»

«Пізнаємо Європу за 60 хвилин» - це інтерактивна гра, яка допомогла юним дошкільнятам ДНЗ « Дзвіночок» в інтерактивний спосіб покращити знання про історію створення ЄС, її географію та історію, культурне та гастрономічне життя, а також відчути а розвинути командний дух. На заході діти заочно подорожували країнами Європи. Відвідали Польщу, Іспанію, Швецію, Данію, Німеччину, Італію, Францію та ряд інших країн.

Проект  «Збереження культурної та історичної спадщини. Досвід Німеччини.

З 21 по 26 листопада 2019 року  відбулася реалізація  першої  частини проекту  «Збереження культурної та історичної спадщини. Досвід Німеччини. Основною метою якого є  стимулювання української спільноти  та висунунення пропозицій щодо збереження культурно-історичної спадщини та зміцнення національної української ідентичності на місцевому рівні. Представляти Чемеровеччину  в даному проекті має нагоду – заступник  директора по роботі  з дітьми Чемеровецької  центральної бібліотеки  Ольга Галак.  Бібліотечні фонди сьогодні являються невід’ємною частиною  культурної спадщини України,  тому їх збереження  є пріоритетним і досить актуальним сьогодні, а особливо в сільській місцевості.  Під час візиту др Німеччини  учасники були зацікавлені у отриманні всебічного та орієнтованого на практику досвіду роботи з минулим та культурною спадщиною Німеччини. Крім того, учасники мали можливість під час дискусій з німецькими експертами  говорили про використання історичних місць для виховання культури пам’яті. Особливо цікавим був блок  діалогів про те, як  говорити з дітьми та молоддю про культуру пам'яті крізь призму проєктної діяльності? Саме цей напрямок є пріоритетним для європейських фондів а під час зустрічі з Artem Iovenko та Corinna Jentzsch став, ще більш актуальним для мене як для фахівція! Залишок після зустрічі десятки ідей та хвиля позитивних емоцій! Перлиною візиту стала трьохповерхова національна  книгарня.... Це просто рай для bookworms. Вітражі, виставки, технології це клондайк для тих , хто надихається цікавими ідеями. Проект продовжується і наступною його складовою є організація та проведення аналогічних заходів на місцях.

Фольклорний рафтинг: «Що не домівка то своя підківка»

Цікаве та пізнавальне занурення в минуле рідного краю здійснили учні 1-го А класу від час фольклорного рафтингу: «Що не домівка то своя підківка» на відділі обслуговування учнів 1- 4 класів Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей. Діти завжди з захопленням дізнаються про цікаві події минулого а особливо коли ці події пов’язані з рідною землею. В дитинстві усі , мріють мандрувати і шукати давні скарби. Та навіщо ходити далеко? Чемеровеччина – це справжня скарбничка недосліджених цікавих подій та легенд , які для кожного з нас є духовними скарбами. Сьогодні містечко стрімко розвивається і підростаючому поколінню, яке марить гаджетами все загадковішим здається минуле.

Мистецька феєрія «Життя в картинах квітне, зігріте між долонь»

Коли погода та настрій сприяють обов’язково звертайтеся до мистецтва. До витоків, до зодчих та обов’язково до мистецької спадщини, яку вони залишать нам нащадкам. Маючи на меті пізнати творчість місцевих художників та згадати митців зі світовою славою Чемеровецькою бібліотеці для дітей підготовлено мистецьку феєрію «Життя в картинах квітне, зігріте між долонь» для учнів 4 – А класу Чемеровецький НВК №1 "ЗОШ І-ІІІ ст. ліцей та МНВК". Основним акцентом під час заходу було знайомство та живий діалог з відомими на Чемеровеччині художниками а саме: сім'я Панасюків Василя Івановича та Любові Семенівної та Похна Івана Васильович.

Козацькі викрутаси «І понесе відлуння козацьку мужність в віки»

Покрова Пресвятої Богородиці, ще з козацьких часів була святковим днем захисників усіх поколінь. І про це говорили зі своїми маленькими читачами учнями 3 – Б класу бібліотекарі Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей напередодні Дня захисника України, який ми будемо відзначати 14 жовтня. Та не тільки говорили але й вправлялися вміло проявляючи силу та ерудицію під час козацьких викрутасів «І понесе відлуння козацьку мужність в віки». Юні читачі перегорнули сторінки історії неньки України, переглянули відеоролик та мультимедійну презентацію. Діти позмагалися в силі, спритності, винахідливості, кмітливості, так, як змагалися колись козаки Запорізької Січі на своїх забавах, які проводилися під час відпочинку. З цікавістю присутні переглянули книжкову виставку « Родом козак-духом захисник».

Брейн-ринг: "Через шаблю маємо право..."

Свої знання історичного минулого як данину пам'яті предкам напередодні свята Дня захисника України демонстрували учні 9 - А класу Чемеровецького НВК√1 "ЗОШ І-ІІІ ст., ліцей та МНВК" під час захоплюючої гри в брейн-ринг: "Через шаблю маємо право...".

Виставка – захоплення: «Бережіть – очі Всесвіту»

В Всесвітній день захисту тварин Чемеровецька бібліотека для дітей розгорнули для своїх користувачів виставку – захоплення: «Бережіть – очі Всесвіту», присвячену темі захисту тварин. Мета виставки привернути увагу дітей до проблеми існування бездомних тварин, також спонукати читачів замислитися над загрозою вимирання деяких видів тварин у дикій природі.

#день у бібліотеці .

День коли бібліотека в черговий раз відкрила свої двері для своїх активних читачів, справжніх поціновувачів книги, які мали змогу здійснити захоплюючу подорож серед книг, діти з великим інтересом вивчали новинки , які надійшли до книжкового фонду, ділилися своїми літературними вподобаннями, розповідали як знаходять час на читання. До уваги користувачів було представленно кілька книжкових – інсталяцій та яскрава фотозона, де діти мали змогу зробити селфі з книгою.

Майстерня hand-made: «Підкова миру, щастя і добра»

Незвичайна атмосфера панувала , коли маленькі друзі бібліотеки під час майстерні hand-made: «Підкова миру, щастя і добра» , навчалися мистецтву виготовлення магічних оберегів. Завданням майстерки було сформувати у дітвори художній смак, прагнення зробити щось незвичайне своїми руками.

Book-скрипту «Подвигу належить дорога у вічність»

Партизанський рух став воістино всенародною боротьбою проти загарбників усіх часів. Та особливо актуальним та за вимогою часу вкрай необхідним став партизанський рух в період Другої світової війни яка принесла сметь та скорботу майже у кожну країну Європи. Та напередодні 22 вересня, Дня партизанської слави, який в Україні відзначать на державному рівні з 2011 року під час героїчного book-скрипту «Подвигу належить дорога у вічність» бібліотекарі разом з учнями 9- Б класу Чемеровецького НВК №1 "ЗОШ І-ІІІ ст. ліцей та МНВК дискутували про Чемеровеччину як край захисників та лісових воєнів чий подвиг став безсмертним, тому що на вічно вкарбувався в память поколінь. Десятки успішних операцій, більше сотні учасників руху, долі цілих сімей, таємні зустрічі, бої та ще багато чого ми з дітьми зуміли проаналізувати в контексті відомих нам переказів та фактів, які сьогодні ми можемо тільки згадати та зберегти для нащадків.

Bookтерапія " Скажи НІ - гаджету та ТАК - свіжому повітрю з свіженькою книгою "

Літературне турне «М. Коцюбинський – син землі своєї…»

Літературне турне «М. Коцюбинський – син землі своєї…» з нагоди відзначення 155 річчя від дня народження письменника. Щорічно у вересневі дні ми вшановуємо пам'ять одного з найяскравіших і найсвоєрідніших постатей в українській та усій світовій літературі кінця ХІХ сторіччя - Михайла Коцюбинського, який у своїх творах показав силу й енергію простих трударів, їх нездоланну стійкість у боротьбі за нове справедливе життя, відобразив соціальні і національні прагнення українського народу , оспівав його високу поетичність.

Дискусійна гойдалка : «Круті дороги спортом в храм здоров’я»

Сьогодні, як ніколи для нації важливо виховати здорове підростаюче покоління. І день фізичної культури і спорту, який українці відзначають щорічно в другу суботу вересня є прекрасним мотивом для демонстрації різних форм та методів роботи в напрямку популяризації знань пов’язаних з здоровим способом життя та спортивно – масовою діяльність . Про Україну – сильну і спортивну державу, про олімпійців, які примножують славні традиції вітчизняного спорту, прославляючи Україну в світі, про здоров’я та гарне самопочуття, яке спорт дарує людині говорили бібліотекарі та учні 1-Б класу під час дискусійної гойдалки : «Круті дороги спортом в храм здоров’я». Читачам було цікаво дізнатися, хто з відомих письменників займався спортом і який обрав вид. Не пройшли повз і літературних спортсменів таких як бігун Маленького Мука та інші. У перервах між порціями інформації юні спортсмени інтенсивно повторяли рухи фізкультхвилинок, що робило захід ще більш пізнавальним та корисним.

Креативний скрипт: "Цікава реінкарнація або друге життя улюбленої речі"

Креативний скрипт: "Цікава реінкарнація або друге життя улюбленої речі" з учнями 4-Б класу.

Пізнавальний калейдоскоп «Автостопом по бібліотеці»

Перший раз до бібліотеки в статусі учня досить відповідальний крок. Учні 1-А класу Чемеровецького НВК№1, вирушаючи до бібліотеки на пізнавальний калейдоскоп «Автостопом по бібліотеці», підготувалися дуже добре, адже у сучасному світі, незважаючи на велике різноманіття електронних ресурсів, книга та бібліотека залишаться невід’ємною складовою в отриманні необхідної інформації. Друкована книга була, є і залишиться найціннішим скарбом людства і невичерпним джерелом знань .А про те, що книга – найкращий порадник і друг, сьогодні дізналися й наші юні відвідувачі. Під час подорожі діти знайомилися з усіма відділами дитячої книгозбірні, новими книжками, виставками літератури, періодичними виданнями, дізнатися про правила користування бібліотекою та її послуги. Цікавим доповненням до екскурсії стала бліц-вікторина «Чи уважний ти читач?». Діти ділилися враженнями про свої улюблені книги, пригадували прислів’я та приказки про книгу, активно задавали питання бібліотекарям і цікавилися літературними новинками.

Читацька операція "Читай своє"

Що ти читав влітку? Рейтинг прочитаних книг та їх кількість ? Героя,які полонили серця? Якою ви бачите ідеальну бібліотеку? Про усе це сьогодні  говорили бібліотекарі та учні 4-А класу  Чемеровецького НВК√1 "ЗОШ І-ІІІ ст., ліцей та МНВК" під час читацької операції "Читай своє". Капелюх чарівника творив чудеса.

Патріотично інтерактивна платформа «Я українець з Європою в серці»

ДЕНЬ ЗНАНЬ. На календарі цей день не позначається червоним кольором, але це велике свято, свято, що стукає в кожні двері. Воно справжнє, всенародне, сповнене мудрості, доброти і людяності. Учні й вчителі, батьки й рідні, першокласники й випускники — всі вони герої цього свята. Цей день уже давно є символічним і для нашої бібліотеки як і зв'язок України з Європою. Тому не дивно що сьогодні під час першого уроку бібліотекарів та шестикласників Чемеровецького НВК√1 "ЗОШ І-ІІІ ст., ліцей та МНВК" об’єднала єдина патріотична інтерактивна платформа «Я українець з Європою в серці». Разом ми обговорили основні європейські цінності, на яких базується європейська спільнота. В інтерактивній формі познайомилися з європейськими країнами: Польщею, Великою Британією, Францією, Італією, Грецією, Німеччиною та іншими. Урок проходив на фоні книжкової виставки-інсталяції під назвою «Я БАТЬКІВЩИНА. Я ЛЮДИНА. Я УКРАЇНА.». Діти мали змогу читали вірші, ділилися найцікавішими фактами про Україну, змагалися під час бліц-турніру «Обертаючи глобус», он-лайн вікторин «Від персони до країни» та «Україна та Європа з середини» інтерактивної гри «Дешифратор» та конкурсної програми “Знайома і незнайома Європа”Також учні мали змогу переглянути цікаві відеоролики про європейську ідею та про європейські цінності в житті кожного з нас. Захід супроводжувала мультимедійна презентація та музичні композиції у виконані солістки центру культури дозвілля та мистецтв Ольги Шпак та солістки Чемеровецької музичної школи Інни Разінець, які стали чудовим доповненням заходу.

29 серпня, українці вперше офіційно відзначатимуть День пам’яті загиблих захисників України. Невипадково адже саме в ці серпневі дні 2014 року припав пік Іловайської трагедії, коли в результаті протистояння російським військам українські збройні підрозділи потрапили у вороже оточення і саме в цей фатальний , кривавий день Україна втратила найбільша кількість військових в один день. Для вшанування пам'яті загиблих під Іловайськом захисників України в читальній залі Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей презентовано виставку – хронічку «Кривавими коридорами ІЛОВАЙСЬКА». Книги презентовані на виставці, сторінка за сторінкою доносять до читачів усю страшну статистику втрат та болю під час боїв на сході України, людську мужність і відвагу, підступність і зраду

Book-zone новинок: "Fresh новинки від Маринки". Презентація літературних новинок для юних користувачів.

Постійно бути в темі, сьогодні завдання не з простих але реальне коли є бажання. Тому, щоб не відставати від інноваційних впровадження , які відбуваються в Україні та світі під час бібліотечного брейнсторінгу «Я – STEM – бібліотекар: як бути в тренді бібліотеки» бібліотекарі Чемеровецької ОТГ вивчали одну з найцікавіши та найактуальніших тем сьогодення як зробити інтерактивні заходи бібліотеки більш ефективними за STEM – методикою. Як використавши звичайне LEGO , мікроскоп і книгу зробити захід не тільки пізнавальним а й практично корисним.

Чемеровецька центральна бібліотека для дітей для наймолодших читачів бібліотеки провела право-land « Про обов’язки й права від щенят із патруля». Дошкільнята тільки починають освоювати ази морально-правової культури. Ознайомлення з правами носить пропедевтичний характер і готує дитину до засвоєння демократичних цінностей і прав людини. Про права та обов’язки, які необхідні дітлахам сьогодні розповіла начальник сектору реагування патрульної поліції Ольга Нирко. В доступній формі Ольга Анатоліївна розповіла дошкільнятам про професію поліцейського, права й обов’язки дитини. Крім того, особливу увагу поліцейська звернула на основні правила дорожнього руху, нагадала малятам, як правильно переходити дорогу, що означають дорожні знаки, сигнали світлофора та багато інших важливих речей, які необхідно знати дітям. Також на юних користувачів чекали цікаві відео та інтерактивні вікторини, які читачі проходили з цікавістю та ентузіазмом.

Сьогодні бібліотека - найкомфортніше місце для усамітнення, роздумів, «тихого читання» та спілкування в колі найближчих друзів. Так от, щоб поближче познайомити молодь з гарячими літературними хітами літа – 2019 в розпал літа ми запропонували юним користувачам формат неформального спілкування : «Тет-а-тет з книгою» під час , якого для читаючої молоді було презентовано найсвіжіші та найпопулярніші книги серед читачів нашої бібліотеки. Що може бути приємнішим і кориснішим від читання корисної, трендової книги , повільно перегортаючи сторінки якої ти поринаєш в свій індивідуальний світ, який змальовує автор.

«Лідер читання - 2019»

25 липня Чемеровеччина визначилася з Лідером читання – 2019 року . Переможницею конкурсу стала Драпата Руслана, яка поїде представляти край під час проведення ІІІ – обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання» в м. Хмельницькому. Це дійство цього року стало особливим, тому, що вперше ми проводили конкурс поза стінами центральної бібліотеки, конкурс об’єднав 22 дітей учнів , для яких книга є не тільки джерелом знань, а й другом і помічником, який порадить, збадьорить, навчить. Протягом 4 - етапів з яких складалася уся конкурсна учасники демонстрували свої знання класичної та сучасної літератури, відповідали на запитання письмової літературної вікторини та зіграли в літературне лото. Цікаво було спостерігали як кожен учасник продумував та створював рекламу своїй улюбленій книзі та намагався підкорити читацькі погляди своїх однолітків, які гуртом оцінювали проведену рекламну камнанію конкретної книги. І хоч будь-який конкурс завжди передбачає елемент змагання і визначення переможця, проте задоволення отримали всі учасники, бо це нові враження, цікаві знайомства і, звичайно ж, набуття досвіду та уміння продемонструвати свою ерудицію та знання. Не залишились без нагород всі конкурсанти, вони отримали грамоти за участь у конкурсі, книги і цікаві призи.

Євроквест «Обертаючи глобус»

Євроквест «Обертаючи глобус», проведений Чемеровецькою центральною бібліотекою для дітей в рамках проекту «Інформаційна підтримка ЄС — бібліотекам для дітей та юнацтва в Україні» під девізом «Європо:smile tu me» – став реальною нагодою перевірити свої знання про Європу та ЄС та відкрити для себе невідому красу , літературну та духовну спадщину країн Європи . 3 команди..23 учасника та довгий і цікавий маршрут з Нарвегії до Греції, який учасники долали виконуючи умови різних конкурсів та вікторин, які були захованні в 10 – х країн Європи. Учасники. які взяли з собою в дорогу три «валізи»: розум, міцну хватку та везіння, а саме команда корабуль , якої подорожував під зеленими вітрилами найшвидше дісталися берегів Греції обійшовши суперників в дорозі й отримала перемогу!

Народознавча скриня: "На Купала сонце грає"

Казковим маршрутом: « Стежками королівських казок»

        Сонечко… У школярів заслужені канікули…. А на літньому майданчику ДНЗ «Дзвіночок» працює Чемеровецька центральна бібліотека для дітей разом з вихованцями закладу вирушають казковим маршрутом: « Стежками королівських казок», створюючи гамір та даруючи позитивні емоції . На казковій галявині, у холодочку, серед розмаїття іграшок та книжок, бібліотекарі разом з дітками через гру пізнавали чарівний світ казки, долаючи бар’єри юні користувачі з захоплення відповідали на підготовлені запитання , щоб якнайшвидше перейти до наступного запитання та приблизитися до фінішної прямої . Приємно працювати, коли взамін отримуєш позитивний заряд емоцій, посмішки та теплоту від дітвори.

Тематична викладка « Пізнаємо Європу разом»

В рамках проекту «Інформаційна підтримка ЄС – бібліотекам для дітей та юнацтва» Чемеровецька центральна бібліотека для дітей отримала від Представництва ЄС в Україні інформаційні матеріали про Європейський Союз та взаємовідносини між Україною та ЄС. З метою підтримати мети проекту в читальному залі бібліотеки для дітей створено тематичну викладку « Пізнаємо Європу разом» за допомогою якого юні читачі матимуть можливість розширювати знання про Європу та європейців, знаходити спільні цінності, подібності культур, традицій. Робота з викладкою передбачає популяризації знань про Європейський Союз та європейський вибір України серед дітей та молоді. Дізнатися цікаві факти та подробиці про країни Європи та Європейський Союз ви зможете завітавши до бібліотеки .

Літературне кафе и "book & кава"

Коли бібліотека поєднує у собі книгу, затишок, комфорт , розвиток та простір для спілкування вона трасформується в чарівне місце — особливий простір, з особливою енергетикою, настроєм, затишком. Саме такий нетрадиційний простір літературне кафе и "book & кава" підносив настрій чемерівчанам під час святкування дня міста. Відвідавши літературне кафе усі бажаючі окрім читання книг мали змогу насолодитися ароматною кавою та обрати смаколик до душі.

Літо. Спека, а ми з бібліотекарями Чемеровечини вчимося нового, цікавого та практичного під час profi - коучинг: «Креативний простір в дитячій бібліотеці одна з складових прогресивного розвитку». Обмін цікавими ідеями, заряд енергії, актуальні конкурси та нова інформація в сфері організації бібліотечного процесу, все це отримали учасники коучингу .

Fhotochallenge: "Тет-а-тет з моїм найкращим в світі татом"

Fhotochallenge: "Тет-а-тет з моїм найкращим в світі татом", подорожував бібліотеками Чемеровеччини напередодні свята найважливішої людини в світі Дня батька і як результат чудові, яскраві світлини, де батько є прикладом, наставником для своєї кровиночки.

Літо – найдрайвовіша та найочікуваніша пора всіх дітей. Це час відпочинку, ігор на свіжому повітрі та час коли вони відкривають світ і себе в цьому світі особливо маленькі діти. Щоб поглибити інтерес дітвори до книги працівники Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей вирушили з вихованцями дитячого садочка "Дзвіночок" пригодницьким експресом: "Пізнай казку з перших слів" у дивовижний світ казки.

Приємно, коли спекотний літній ранок розпочинається з щирої посмішки вдячних читачів, приємної книги з літньої колекції Марсіка та позитивного заряду на день.

Соціальний проект «Краплинка творчості дитячого серця»

«Краплинка творчості дитячого серця» . Під такою назвою пройшла презентація виставки творчих робіт дітей з особливими потребами 4 червня в приміщенні Чемеровецькому НВК №2 . Захід проходив в рамках конкурсу міні-грантів «Розвиток волонтерства в громадах» оголошеного Львівською освітньою фундацією та реалізованого ГО «Ініціативні громадяни Чемеровеччини» спільно з Чемеровецькою центральною бібліотекою . Виставка була особливою тим, що на ній були представленні творчі роботи дітей з особливими потребами , які створювалися в колективній співпраці з викладачами Чемеровецької художньої школи та дітьми волонтерами. До втілення проекту були залучені соціальні партнери: Чемеровецький районний центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю , Чемеровецька музична школа та Центр культури, дозвілля і мистецтв . Підтримати дітей та стимулювати їх до творчої діяльності в майбутньому завітами меценати , які вболівають за наші юні таланти, а саме: представники народного депутата України О. В. Гереги, директор виробничо-комерційної фірми «Славутич» О.Г. Варук, Чемеровецька філія ДП ПрАТ «Оболонь Красилівське» та настоятель Української Греко-католицької церкви о. Василь Демчишен. Щиро дякуємо усім хто долучився до реалізації проекту, за підтримку, подарунки , емоції та позитивну атмосферу.

Кіnderгостини

Уже традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості та надії. В дітях – продовження роду людського й здійснення мрій і сподівань на краще. Дитячий гамір та сміх вирував сьогодні в скері біля центральної бібліотеки під час Кіnderгостин, організованих з нагоди відзначення свята. Саме в цей день, юним читачам та гостям святкувань дитячою бібліотекою в співпраці з працівниками ЦКДМ було підготовленно казкову, магічну , насичену й цікаву конкурсну програму. Також на дітей чекали різноманітні сюрпризи, подарунки та смаколики.

Шевченківські читання «Юнь шанує Кобзаря»

Травень в Україні сьогодні по право можна назвати Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щоразу новим, неповторним. У травневі Шевченківські дні відбувається багато різних акцій не лише в Україні, але й в нашому містечку. В рамках запланованих заходів до відзначення 158-ої річниці з часу перепоховання великого сина українського народу, національного генія, поета, художника Т.Г.Шевченка, 22 травня Чемеровецька центральна бібліотека для дітей разом зі своїми користувачами долучилася до обласних Шевченківських читань «Юнь шанує Кобзаря». Особливість цих читань полягала в тому, що усі бажаючі мали можливість прочитати улюблену поезію Кобзаря, тим самим вплітаючи її у символічний вінок вдячності та вічної шани поету.

Проект «Краплинка творчості дитячого серця».

На Чемеровеччині стартував соціальний проект для дітей з особливими потребами «Краплинка творчості дитячого серця». В квітні місяці ГО «Ініціативні громадяни Чемеровеччини» спільно з Чемеровецькою центральною бібліотекою взяли участь в конкурсу міні-грантів «Розвиток волонтерства в громадах» та отримали можливість реалізувати новий соціальний проект «Краплинка творчості дитячого серця» від Львівської освітньої фондації. Першим кроком проекту стала креатив – майстерка «Умілі ручки творять класні штучки». Для реалізації проекту були залучені соціальні партнери: Чемеровецький рійний центр комплексної реабілітації для осіб зінвалідністю , Чемеровецька дитяча художня школа, Чемеровецький НВК №2. Далі буде…

Європейські перегони «Бібліотур у Європу»

17 травня 2019 року Чемеровецька центральна бібліотека для дітей запросила учнів 3 – А класу Чемеровецького НВК√1 "ЗОШ І-ІІІ ст., ліцей та МНВК" на європейські перегони «Бібліотур у Європу», щоб відзначити День Європи. Від бібліотекарів учні дізналися про найцікавіше в Європі, Європейський Союз, слухали Гімн ЄС. Також діти дізналися безліч цікавих фактів про такі країни як: Норвегія, Велика Британія, Швейцарія, Ісландія та доповнювали їх відео - презентаціями. Корисним та пізнавальним для дітей стало знайомство з історією, культурою, традиціями Європи, школярі зіграли в гру «З якої країни, фант», брали участь у конкурсі «Одна зірка – одна відповідь», складали попарно назви країн та їхніх столиць, дивились відео-презентацію «Європа, яка заворожує». До уваги читачів була представлена книжкова виставка «Ми українці - Європи діти» .

Етно – посиденьки : Пречистої молитви щире слово на вишитім руками полотні»

Щороку у третій четверг травня Україна святкує День Вишиванки - всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції. День вишиванки в Чемеровецькій центральній бібліотеці для дітей пройшов цікаво, пізнавально та насичено. Стартом святкувань стали етно – посиденьки : Приечистої молитви щире слово на вишитім руками полотні». Діти розповідали вірші, співали пісні, влаштували конкурс на кращу вишиванку. На протязі заходу діти дізнавались, що які б складні часи не переживав наш народ, але любов до традиційної вишивки ніколи не згасала. За допомогою нитки і голки українські майстри створювали і створюють унікальні зразки впізнаного у всьому світі українського вбрання. Вишиванка в Україні завжди відігравала велику роль. Це наш український космос, і наш національний оберіг. Це ідентичність кожного українця. Вона ніколи не була простою одежиною. Вона була символом сім’ї, відображала культурні цінності та надбання українського народу протягом століть. Сьогодні вишиванки одягати стало модно, стильно, це прояв гордості, патріотизму та ознака національної приналежності.

Виставка - шанування: "Принесу тобі, Мамо, всі квіти землі.

Віче –пам'яті «Долі по, яких пройшла війна»

Ось вже сімдесят четверта весна вітає всіх тих, хто пережив війну, вітає вона й тих, хто знає про ті події не лише з книг, фільмів чи з розповідей старшого покоління. Вітає і вкотре нагадує про страхіття війни й наказує берегти мир. З метою гідного вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску у перемогу у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів та жертв війни до Дня Перемоги, Дня пам’яті та примирення 7 травня до Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей завітали учні 5-го Б класу на віче –пам'яті «Долі по, яких пройшла війна». Під час заходу діти познайомилися зі сторінками історії періоду Другої світової війни, дізналися про роки окупації в Україні та про героїчні подвиги наших дідів та прадідів. Уважно слухали розповіді про наших земляків – героїв війни, іменами яких навічно вкарбувалися в історію краю.

Фольк-інсталяція: «Великодній передзвін».

26 квітня виповнюється 33 роки від того часу, коли о першій годині 23 хвилини 40 секунд над четвертим реактором Чорнобильської атомної електростанції несподівано велетенське полум'я розірвало нічну темряву. Ліквідовували наслідки аварії на Чорнобильській атомній електростанції у небезпечній зоні й жителі Чемеровецького району. З нагоди відзначення пам’ятної дати Чемеровецькою центральною бібліотекою для дітей було проведено репортаж пам’яті: «Весни обірване суцвіття» . Розповідь про зламані долі та героїчний вчинок багатьох людей: пожежників, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків «запала» назавжди закарбувалися в душі молодого покоління, яке повинно пам’ятати про цю трагедію, любити і шанувати свій край. Учні переглянули книги, які були представлені на книжковій виставці «Атом може бути різним». Школярі доземно вклонилися в подяці перед померлими і живими ліквідаторами цієї страшної аварії. Пам'ятаймо про них і робімо усе, щоб ніколи у людській історії не повторився Чорнобиль.

Арт – майстерка «Великодні фантазери»

Уже невдовзі християни по всьому світу відзначатимуть Великдень. Христове Воскресіння – є одним з найбільш очікуваних річних свят. Це чарівне свято символізує собою весну, відродження життя і, звичайно ж, сімейне вогнище. Традиція прикрасити будинок на Великдень йде з глибини століть. Неодмінним атрибутом цього свята є, звичайно, композиції зроблені своїми руками, саме і них ми вкладаємо свою душу, творчість та святковий настрій. Тому найчастіше прикраси для дому готували всією сім’єю - від малого до великого. А скільки радості це доставляє дітям! Відродити цю традицію напередодні свята зуміли учні 3-В класу, відвідавши арт – майстерку «Великодні фантазери» підготовлену бібліотекарями Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей. Досить небагато часу, підручні засоби і гарний настрій отримали дітлаху під час майстерки.

Літературний фото-трек «Нематеріальна культура – душа народу»

В читальному залі Чемеровецької центральної бібліотеки для дітей, до Дня пам’яток історії та культури 18 квітня, відбувся літературний фото-трек «Нематеріальна культура – душа народу». Історія усього людства бере витоки із глибини віків. Плин часу, культурно-етнічні процеси, які відбувалися на усіх континентах, та визначні історичні події залишили по собі унікальні пам'ятки культурної спадщини. На виставці «Культурна спадщина століть» для учасників заходу були представлені книги, ілюстративні та інформаційні матеріали про найцінніші зразки культурної та історичної спадщини, які перебувають під охороною ЮНЕСКО також на юних користувачів чекала захоплююча вікторина «Упізнай архітектурну пам’ятку України». Запрошуємо усіх бажаючих на побачення з шедеврами людського генія та природними феноменами.